Libi MAGALI - Ještě více „z mého života“

Mé dětství bylo plné rozporů. Po materiální stránce jsem dostávala „vše potřebné“. Moje matka vyznávala pravidlo: „Je-li dítě přebalené a nasycené, má vše, co potřebuje ke spokojenosti“. Její postoj ke mně a mým potřebám se vyvíjel jen v rámci změn souvisejících s postupujícím věkem. Máma zkrátka zapomněla, že to nejdůležitější, co dítě potřebuje, je LÁSKA. Vlastně nezapomněla, protože sama byla vychována v prostředí stejných pravidel. Vychovávala mne tedy podle svého „nejlepšího“ vědomí a svědomí. Nejlépe, jak uměla. Lépe to neuměla.

Bylo mi divné, PROČ si lásku musím zasloužit!!! Nechápala jsem, proč pohlazení, pochvala a vlídná slova jsou jen za dobré výkony, za vyhovění požadavkům druhých. V opačném případě nevyhovuji, jsem špatná a nehodna lásku a její projevy dostávat. A tak se z veselého dítěte stávala den za dnem bytůstka plná strachu (a vnitřního skrývaného vzteku), co ZASE udělá špatně. Komu ZASE nebude vyhovovat. Ale zároveň s nezlomnou touhou dokázat všem (ale hlavně sobě !), že něco umí a dovede jít za svými sny.

A tak jsem stále víc a víc narážela na zkostnatělá pravidla výchovy a vzdělávání, kterým mne nutili se přizpůsobovat. Tak, abych byla rodinou a společností vůbec nějak přijata. Když se dnes podívám zpětně, uvědomuji si s úsměvem, jak to se mnou neměli jednoduché. V rámci svých možností jsem se bránila, jak to šlo. Naučilo mne to ale jednomu stereotypu – MUSÍM si uhájit svůj názor ZA KAŽDOU CENU. A to není dobrý vklad do dospělosti. Vede k tvrdohlavosti a neochotě učit se NOVÝM věcem. K potřebě trvat si NA SVÉM. Dalo mi hodně práce, než jsem byla ochotna si toto nejen uvědomit, natož přijmout a CHTÍT změnit. Než přišla úleva spolu s vnitřní vyrovnaností a klidem, objevovaly se v mnohých situacích slzy sebelítosti, vzteku a nepochopení. A otázka PROČ SE MI TO DĚJE, KDYŽ SE PŘECE TOLIK SNAŽÍM? Teprve, až jsem se přestala takto sebelítostivě ptát, přišla zásadní změna! Tou změnou byl příchod otázky CO S TÍM UDĚLÁM? Přestala jsem se v tom okamžiku donekonečna litovat a „babrat“ v PROČ a nastal čas změny, tedy JAK!

Kromě lásky mi však velmi chybělo ještě něco. Dlouho jsem TO NĚCO hledala, trápila se … Co to je, co vlastně hledám??? I když kolem mne byla rodina, přátelé a skvělá práce, přesto jsem se cítila (stejně tak, jako v dětství) do určité míry oddělená, osamocená.

Až kolem mých 35 let jsem začínala tušit (má výchova v rodině byla striktně materialistická), že MOŽNÁ existuje i NĚCO VÍCE, než to, co je viditelné a hmatatelné. Postupně se z tušení stávala PEVNÁ VÍRA v NETUŠENÉ, nepoznatelné smysly, ale pociťovatelné bez jakýchkoliv pochybností SRDCEM. Poznání, že vše, co potřebuji vědět, vše co hledám a o co bych se chtěla opřít, nic z toho nenajdu venku, ale jen a jen uvnitř sebe. Stále víc a víc jsem v sobě začínala slyšet tenoučký vnitřní hlas, spíše pocit, který jako by mi říkal: „NIKDY NEJSI SAMA!!! Přestaň se bát, protože jsi součástí VESMÍRU a VESMÍRNÉHO – BOŽÍHO SVĚTLA. UVĚŘ V SEBE a SVOU SÍLU z tohoto Světla, kterou dostáváš v každém okamžiku. Stačí ti toto Světlo jen vtáhnout do života a používat.“ A tak se mi poznenáhlu otevřela cesta SVĚTLA. Intuitivně jsem poznala, že právě toto je MŮJ SMĚR, MÁ CESTA.

Dnes už vím, že nepotřebuji nikomu nic dokazovat. Konečně žiji svůj život ne podle mínění a názorů těch druhých, ale podle sebe a svých potřeb. A také v souladu s Vesmírným řádem. Přitom v naprosté radosti a svobodě svých vlastních rozhodnutí. Změnila jsem se já. Změnila jsem i celý svůj přístup k vlastnímu životu. Je to život plný dobrodružství a pozitivního napětí. Prožívám každodenní změny plánů. Často je všechno úplně jinak, než jaký byl můj původní předpoklad. Situace se mi změní i z minuty na minutu. Ale dnes už vím, že ZÁKON ZMĚNY je jedním ze základních zákonů Vesmíru. A každý, kdo se naučí žít v souladu s tímto i ostatními vesmírnými zákony, má šanci prožít svůj život ve spokojenosti, štěstí a Lásce k sobě i druhým. A to i bez ohledu na to, jaké jsou jeho vnější okolnosti a životní podmínky.

Tvořím a UČÍM se dnes a denně. Protože STÁLE je na čem pracovat.

AŤ SE DAŘÍ I VÁM
ZDE JE MÁ POMOCNÁ RUKA

Chcete mi napsat?

Označené* položky jsou povinné.
Novinky
VÝSTAVA OBRAZŮ PRO DUŠI

Zvu všechny přátele a známé na vernisáž mých OBRAZŮ PRO DUŠI v pátek 23. listopadu 2018 od 18.00 v příjemném prostředí Kavárny U HRÁZE, U Hráze 455/23, Praha 10, Strašnice. Výstavu obrazů pak můžete navštívit vždy v provozních hodinách kavárny. Těším se na vás.

Jóga pro začátečníky a seniory

Studio Shanti Garden, V Horkách 8, Praha 4 

Začátečníci: každé pondělí 9.00 - 10.30 hod.

Senioři: každé pondělí 11.00 - 12.30 hod.

rezervace na www.shantigarden.cz

Festival MILUJ SVŮJ ŽIVOT

Ve dnech 27. - 29.10.2018 budu účastníkem Festivalu MILUJ SVŮJ ŽIVOT, Modrá škola, Kupeckého 576, Praha 4. V jeho rámci vás ráda přivítám na mé přednášce ZDROJE NAŠICH STRACHŮ, neděle 28.10.2018 v době 10.00 - 11.45, učebna B. Těším se na vás. Více na www.festivalmilujsvujzivot.cz

Jóga pro radost a zdraví

Studio jógy, Krymská 18, Praha 10

pátek 10.00 - 11.30, 18.00 - 19.30, sobota 18.00 - 19.15  

rezervace na www.jogakrymska.cz

Písničky pro duši

Jsem písničkářka a své písničky zpívám pro ty, kteří chtějí naslouchat srdcem. V každé z nich je totiž návod, jak nacházet svou vnitřní spokojenost. Aby život byl pro radost a potěšení. Ukazují, jak se naučit postupně naladit na prožitky z hloubky citů. Přeji vám, aby poslech mých písní byl pohlazením pro vaši duši. Abyste v nich našli to, co hledáte.

Objednat

LibiMagali.cz
Všechna práva vyhrazena © 2016